2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemslussar
Beskrivning: Uppdraget innefattar projektering, leverans, installation och driftsättning av efterfrågad Kemslussar. Entreprenören ska därutöver tillhandahålla service under garantitid samt samordna med övriga aktörer till Lokalprojektet. Installation av de olika enheterna kommer ske i takt med de olika byggetapperna. För vidare information om uppdraget, vänligen se AFA.21
Intern identifierare: EUI 24 029
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000