Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler för Vård och omsorg
Referensnummer: ASK 22.136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar samtliga möbler inom vård och omsorg i vårdnära boenden. D.v.s. även möbler för kontor, konferens och personal i mindre omfattning.
I uppdraget ingår även att på plats föreslå inredning, göra ritningar samt leverera och montera möbler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39153000 Konferensmöbler
II.2.4.