624175-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsprodukter samt individ-och laboratorieskydd vid laborativ verksamhet
Referensnummer: UH 2019-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukningsprodukter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33192500 Provrör, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 42931100 Laboratoriecentrifuger och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen