624176-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygienhjälpmedel (HMC)
Referensnummer: RJL 2020/746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Olika hygienhjälpmedel såsom flyttbara hygienstolar, duschvagnar, toalettstolsförhöjningar, armstöd till toalett, skötbord, badstol och toalettsits med lyftanordning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen