624180-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Patientövervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CPAP och distansmonitorering i hemsjukvård
Referensnummer: DNRGS200114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser CPAP och Distansmonitorering för hemsjukvård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33195100 Monitorer, 33195110 Andningsmonitorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen