624181-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Andningsapparater för medicinskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Andningshjälpmedel för Hemsjukvård
Referensnummer: DNRGS190092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på Andningshjälpmedel för användning inom hemsjukvård för successiva avrop till Region Halland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157800 Utrustning för syrgastillförsel, 33157810 Utrustning för syrgasbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen