2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckentolk 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar teckentolktjänster för Karlstads universitet. Tolktjänsten omfattar normalt två samtidiga tolkar och det idag beräknade behovet är ca 25 timmar per vecka
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116832:Lot:1