Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsbord, mobila och semimobila
Referensnummer: HSN 1228-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser operationsbord och omfattar ramavtal för semimobila och mobila standard- och avancerade operationsbord till Operationscentrum, Region Västerbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Semimobilt operationsbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33192230 Operationsbord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mobilt operationsbord
Del nr: 2