624318-2023 - ResultatSverige-Varberg: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energideklarationstjänster
Referensnummer: KS 22/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Varberg kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal om tekniska konsulttjänster inom nedan angivna delar för successiva avrop under avtalsperioden.
Energikartläggning och Energideklarationer
Energiutredningar och Konsultering vid energibesparingsåtgärder
Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Anbud ska lämnas på samtliga delar i upphandlingen och beställaren avser att anta 3 leverantörer. Leverantören ska kunna lämna anbud på alla delar i denna upphandling för att kunna bli antagen.
Omfattning i detalj beskrivs i övriga delar av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen