624413-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstunnor – Avfallskärl inklusive leverans, montering och utställning på plats
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallskärl inklusive leverans, montering och utställning på plats
BeskrivningUppdraget omfattar: Inköp av avfallskärl i storleken 140 liter med ventilation för matavfallsinsamling.Inköp av täta avfallskärl i storlekarna 190, 240, 370 och 660 literInköp av tvådelade avfallskärl i storlekarna 140, 240 och 370 lite.Inköp av lock samt reservdelar för avfallskärl.Leverans av kärl till av beställarens angivna plats. (Gäller kärl som levereras utanför angivna utställningsdatum)Montering, lagring och distribution av avfallskärl till hushåll samt återtag och lagring av begagnade kärl.Dekalering, taggning samt registrering av kärlen i beställarens verksamhetssystem.Demontering och återvinning av begagnade kärl.Projektledning inom ramen för utställningsprojektet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103186:Lot:1