624500-2020 - ÄndringSverige-KUNGSBACKA: Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdsmaskiner inklusive service och reparation
Referensnummer: 20/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713000 Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av lokalvårdsmaskiner inklusive förebyggande service och akuta reparationer.
Ramavtalet omfattar lokalvårdsmaskiner såsom singelskurmaskiner, polermaskiner, våtsugmaskiner, ångtvättmaskiner, maskiner för mattvätt, olika typer av kombiskurmaskiner samt robotdammsugare och höghöjdsdammsugare.