Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsservice
Referensnummer: 21290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och reparationer av personbilar, C-registerade fordon samt kalibrering av fordonens alkolås åt Robertsfors kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Service och reparationer av personbilar upp till 3500 kg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För närvarande äger Robertsfors kommun 42 personbilar samt 12 C-klassade fordon.
Service och reparationer av fordon och maskiner över 3500 kg
Del nr: 2