624592-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Inredningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier till Gästrum och Publika ytor - Lisebergs Jubileumsprojekt
Referensnummer: 21-0264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar textiler, såsom draperier, gardiner, sängkappor till gästrum och publika ytor samt tillhörande produkter, som avser gardinskenor, stänger, omtag, krokar, dekoration till Lisebergs Jubileumsprojekt.
Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumentet.
Inledning
AB Liseberg Skår 40:17, nedan kallad Liseberg, genomför en upphandling av inköp, sömnad och montage av textilier med tillhörande produkter till Liseberg Grand Curiosa Hotel.
Liseberg inbjuder intressenter (Anbudssökande) att lämna ansökan i upphandlingen enligt detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor, 39500000 Textilvaror, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen