See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital arbetsplats som tjänst
Beskrivning: Mälardalstrafik söker en Leverantör som tar ett helhetsåtagande att tillhandahålla följande områden. • Arbetsplats som tjänst, inklusive licenspartner • Drift och övervakning • Servicedesk • Samverkan • Införande • Konsulttjänster inom digitala arbetsplatsen
Intern identifierare: 111-2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 32250000 Mobiltelefoner, 48000000 Programvara och informationssystem, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000