2. Förfarande
Förfarande
Titel: Informationshantering kring våtmarksarbetet
Beskrivning: Naturvårdsverket kommer under återstoden av 2024 och eventuellt även under 2025 behöva stöd med myndighetsövergripande process- och förändringsledning med stora informationshanterings och digitaliseringsinslag med målet att skapa en informationshantering som på ett effektivt sätt stöttar arbetet med våtmarker.
Intern identifierare: NV-06772-24
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling inom DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsinbjudan