Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsdörrar och skyddsfönster
Referensnummer: 2023-10614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med en leverantör avseende leverans och installation av säkerhetsdörrar och säkerhetshöjande skydd på fönster, leverans av mekaniska skydd samt färdigställande av ytskikt efter installation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421140 Inmontering och installation av byggnadsdelar av metall utom dörrar och fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen