Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Ålidhem och Ålidhöjd
Referensnummer: 2337
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar städning i AB Bostadens fastigheter, främst i områdena Ålidhem och Ålidhöjd, enligt uppgifterna i upphandlingsdokumenten. Exempel på ytor som ska städas är entréplan, trapphus och tvättstugor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen