624710-2022 - ÄndringSverige-Kalmar: Diverse livsmedel och torrvaror
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frystorkad mat med lång hållbarhet
Referensnummer: 2022-097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av frystorkad mat med lång hållbarhet för att säkra tillgång av mat till Region Kalmar läns patienter och medarbetare vid händelse av Kris