Upphandlingen omfattar en hel åtagande för klottersanering, klotterskydd, högtryckstvätt, målning, blästring och liknande av konstruktioner och andra anläggningar/anordningar (trafiksignalanläggningar, belysningsanläggningar, vägmärken och gatumöbler inom offentlig plats inom Stockholms stad.
Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden:
- Område 1: Söderort
- Område 2: Innerstaden
- Område 3: Västerort
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen