Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavatla för entreprenad- och reparationsarbeten.
Referensnummer: 202003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av entreprenad- och reparationsarbeten åt beställaren i vilket samtliga ramavtalsvillkor fastställs.
Beställaren avser teckna ramavtal med två (2) entreprenörer per teknikområde (se AFC/AFD.1), under förutsättning att så många anbud kan antas.
Teknikområden:
7. Mekaniska låssystem
16. Perisenner
17. Omlackering av luckor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 3
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39515430 Persienner, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen