624871-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverantörsbetalningskontroll
Referensnummer: FSN 2020-0203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänst innefattande kontroll av betalningsfiler med leverantörsfakturor i syfte att förhindra eventuella felaktiga betalningar, upptäcka risker och oegentligheter vid varje enskilt utbetalningstillfälle. Vidare ingår tjänsten analys och kontroll av leverantörsregister.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48170000 Programvara för kontroll av överensstämmelse, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen