62491-2021 - ResultatSverige-Landvetter: Permanenta informationsskyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar
Referensnummer: SDA 2020-00540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett (1) avtal för skyltar, montering av skyltar, fästanordningar och belysning för vepor i olika storlekar till Swedavia, Stockholm Arlanda Airport och Bromma Stockholm Airport.
Avtalstid 3år + 36 månader
Estimerat avtalsvärde 30 MSEK. Swedavia garanterar inga volymer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen