624935-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Laparoskopiutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laparoskopistaplar gynekologi, urologi och kirurgi till Södertälje sjukhus AB
Referensnummer: UHSTS/2022-099 DS 2022-0889
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33164000 Laparoskopiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar operationsstaplar (med tillhörande utrustning) som ska användas inom gynekologi, urologi och kirurgi.
Södertälje sjukhus efterfrågar fem (5) laparoskopistaplar som ska vara anpassade till sjukhusets operationsverksamhet.
Södertälje sjukhus efterfrågar option på ytterligare upp till fem (5) staplar/system som ska kunna avropas under ramavtalstiden. Inga volymer garanteras.