Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrsöskolan - Nybyggnad och ombyggnad
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar Generalkonsult för projektering av Styrsöskolan nybyggnad och ombyggnad.
Generalkonsulten ansvarar för och samordnar funktioner, teknik, ekonomi och handlingar under hela projekteringstiden med berörda konsulter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen