624960-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Byggservice
Referensnummer: SP 2022/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för byggnadsarbeten vid till- och ombyggnader samt reparations-, underhålls,- och renoveringsarbeten av beställarens förvaltat fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen