Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Direktsänd ljud och bildproduktion
Referensnummer: FK 2020/004940
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan har behov av att upphandla en leverantör för en leverans av en heltäckande tjänst för direktsänd ljud- och bildproduktion för myndighetens presskonferenser, möten, events m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92100000 Film- och videotjänster, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 92111300 Produktion av underhållningsfilm och -videor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen