See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Obligatorisk VentilationsKontroll (OVK), ramavtal
Beskrivning: Futurum fastigheter i Örebro AB inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av ramavtal avseende konsulttjänst som certifierad kontrollant med uppdrag att genomföra OVK, obligatorisk ventilationskontroll, samt ge förslag till hur energiåtgången kan minskas för ventilationen, utan att den ger sämre inomhusmiljö.
Intern identifierare: DIA.2025.55
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000