625060-2021 - ResultatSverige-Helsingborg: Evenemang
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangsproduktion
Referensnummer: 00022/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar alla funktioner inom genomförande av större arrangemang och evenemang, allt från planering, projektledning och evenemangspersonal.
Bolaget kan inte garantera någon volym under avtalstiden utan anbudsgivaren ska leverera det verkliga behovet.
Takvolym för ramavtalet är 12 miljoner kronor. Takvolym ska inte förväxlas med uppskattad omfattning för upphandlingen.
Avtalet gäller ett (1) år efter avtalsstart med möjlighet till förlängning i (3) år med ett (1) år i taget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen