Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Forskning, utveckling och analys inom materialteknik av VA-system
Referensnummer: 23SVOA579
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 73100000 Forskning och experimentell utveckling, 73111000 Forskningslaboratorietjänster, 73210000 Forskningsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen