625091-2023 - ResultatSverige-Tanumshede: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsulter Arkitekter, hus.
Referensnummer: UPPH.2023.304.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för konsulter inom Arkitekter, hus.
AUA.12 Byggherrens och beställarens ombud
Sten-Anders Olsson, Förvaltningschef Tekniska förvaltningen
Epost: sten-anders.olsson@tanum.se
tel: 0525-18 000
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen