625207-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Stängsling
Referensnummer: 4562-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för leverans och uppsättning av stängsel av tre typer i hela Kalmar län.
-Insultimberstängsel
-Övrigt elstängsel
-Fårnätsstängsel
Varje stängseltyp är ett anbudsområde och anbud kan lämnas på en stängseltyp, flera stängseltyper eller samtliga stängseltyper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928200 Stängsel, 45342000 Uppförande av stängsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen