62522-2017 - ResultatSverige-Falkenberg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Underhålls- och reparationstjänster VS-arbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falkenberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser VS-arbeten vid underhålls- samt om- och nybyggnadsarbeten inom beställarens fastigheter samt allmän platsmark inom aktuellt geografiskt område. . Upphandlingen avser ej service av gas eller pelletspannor. . Upphandlingen avser ej heller service och underhåll av sanitet i bostäder. . Större enskilda projekt kommer att handlas upp separat i enlighet med Lagen om Offentlig Upphandling, LOU.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.