Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skoladministrativt system till Karlskoga kommun - Förhandlat förfarande
Referensnummer: 2021-029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Skoladministrativt system till Karlskoga kommun Förhandlat förfarande steg ett
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48463000 Programvara för statistik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen