62544-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och Elektrikertjänster
Referensnummer: 21/001276
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två delområden; bygg- och eltjänster. Tjänsterna ska utföras på Rissneleden 110 i Sundbyberg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31682000 Elektricitetsmateriel, 44111000 Byggnadsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45262690 Renovering av byggnader, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312300 Installation av antenner, 45442100 Målning, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2