Ramavtal omfattande VA-och VVS-material som t ex. dricksvattenrör, avloppsrör samt tillhörande kopplingar, skarvsatser, betäckningar etc. Leverantören ska tillhandahålla närliggande fysisk butik i både Eskilstuna och Strängnäs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 84 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44131000 Avloppsbrunnar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44162000 Rörsystem, 44163230 Rörkopplingar, 44167000 Diverse rörledningsarmatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal omfattande VA-och VVS-material som t ex. dricksvattenrör, avloppsrör samt tillhörande kopplingar, skarvsatser, betäckningar etc. Inklusive leverans. Leverantören ska tillhandahålla fysisk butik i både Eskilstuna och Strängnäs inom sex månader efter avtalsstart. Beställning ska kunna ske i butik, via telefon, e-post och via webbportal.