Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriinstallation 2024
Referensnummer: T2023-02275
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal av installation, reparation och utbyte av teknisk utrustning inom infrastrukturmiljö i Stockholm stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45221200 Anläggningsarbete för tunnlar, schakt och undergångar, 45221211 Vägtunnlar, 45236000 Markanläggning, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen