625626-2020 - ResultatSverige-Klippan: Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem och Kontaktcenterfunktion
Referensnummer: 20/494
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärendehanteringssystem och kontaktcenterfunktion till Kundtjänst, Socialförvaltningskansliet samt HR - avdelningen.
Alla ärenden som inkommer till ovan avdelningar, oavsett kanal, skall registreras i ett ärendehanteringssystem.
Upphandlat system skall även fungera som telefonistapplikation mot Klippans Mitel MX-One telefonväxel (delas mellan sex samarbetande kommuner).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen