625697-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västervik: Ugns- och skorstenssotning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FFU 155 Sprängsotning med gas
Referensnummer: 21/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sprängsotning med gas för invändig rengöring av konvektionsytor på beställarens pannor och asksilos.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111211 Sprängning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen