625698-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schakt- och grävtjänster
Referensnummer: 21/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning...
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser huvudsakligen schakt- och grävtjänster, men är uppdelad i totalt sex (6) kategorier:
Kategori 1. Maskin/fordon inklusive personal
Kategori 2: Personal för schakt- och grävtjänster
Kategori 3. Anläggningsentreprenad
Kategori 4. Transport och bortforsling av massor
Kategori 5. Beredskap
Kategori 6. Tillhörande produkter och tjänster