625709-2022 - ResultatSverige-Sundsvall: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av farligt avfall
Referensnummer: REKO-2022-00020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Insamling och omhändertagande av farligt avfall från de 3 återvinningcetnralerna inom Sundsvalls kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Insamling och omhändertagande av farligt avfall från ÅVC inom Sundsvalls kommun.