625714-2025 - Resultat
Sverige – Kängor – Marschkängor sommar och vinter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarschkängor sommar och vinter
BeskrivningFörsvarsmakten har behov av kängor till anställda. Med kängor avses tre (3) modeller: - Marschkängor sommar 1 - Marschkänga sommar 2 - Marschkänga vinter
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetBrådskande behov
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18815100 Kängor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108156:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18800000 Skodon, 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör