Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kvalitetsledare
Referensnummer: RS/222511
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland har för avsikt att upphandla ramavtal avseende kvalitetsledare i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Anbud som inte uppfyller de obligatoriska kraven i upphandlingen kommer att förkastas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 116 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bygg och byggledning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
El och tele
Del nr: 2
Medicinska gassystem
Del nr: 3
Styr och övervakning
Del nr: 4
Energi
Del nr: 5
Brand
Del nr: 6
Sprinkler
Del nr: 7
Miljö
Del nr: 8
Klimatberäkning LCA
Del nr: 9
VVS - nya CSK
Del nr: 10