Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten, kakel och klinkers
Referensnummer: UH-2017-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44112200 Golvbeläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun och AB Timråbo upphandlar ramavtal gällande golvarbeten som beställs löpande inom av beställaren förvaltade fastigheter. Arbetet omfattar oplanerat och planerat underhåll. Mattläggning, trägolvsarbeten och plattsättning ingår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112200 Golvbeläggningar, 45431000 Golv- och plattläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen