625854-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dieselbränsle – Tankstation HVO Sobacken 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tankstation HVO Sobacken 2026
Beskrivning: Mobil tankstation för HVO med placering inne på Beställarens anläggning på Sobacken i Borås. Leverantören ska självständigt sköta allt som rör tankstationen, d.v.s. regelbunden påfyllning av bränsle, nödvändig service, distribution av tankkort samt månadsvis fakturering.
Intern identifierare: 26/58
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle
Ytterligare klassificering (cpv): 34133100 Tankrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000