Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tre transportbilar till Nerikes Brandkår
Referensnummer: NN2022/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Nerikes Brandkår inbjuder till anbudslämnande avseende leverans av två transportbilar samt option på ett tredje, med leverans av det första fordonet under 2023. Leverans av andra fordonet under 2024 och option om leverans av ett tredje under 2025.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen