See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Överföringsledning (VA) Nordansjö-Pershyttan-Hamrevägen
Beskrivning: Upphandlingen avser överföringsledningar för vatten och spillvatten, Nordansjö-Pershyttan-Hamrevägen, Hedemora kommun.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102441:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45232431 Pumpstation för spillvatten, 45332200 VA-arbeten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten