625957-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Läkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrläkare inom psykriatrin
Referensnummer: 2018-001767
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyrläkare inom följande delar:
Anbudsområde 1; Vuxenpsykiatri
Anbudsområde 2; Barn- och ungdomspsykiatri
Anbudsområde 3; Beroendevård
Anbudsområde 4; Rättspsykiatri
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen