Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Småkök och varuhemhandling till brukare
Referensnummer: Dnr 2023-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar ramavtal för kommunens behov av:
-Livsmedel till kommunens olika småkök och verksamheter,-Inköp av dagligvaror (livsmedel och hushållsnära varor) till brukareLeverantören ska plocka varor för utlämning till kommunen.
Kommunens transportörer hämtar i butiken och ombesörjer hemkörning av varorna.
Onlinehandel och köp i butik ska också vara möjligt.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument:
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen