Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfalls- och textilsugsystem Östra sjukhuset
Referensnummer: 21/316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231500 Arbeten för tryckluftsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar projektering och installation av ett avfalls- och textilsugsystem med tillhörande textilsugsterminal samt nytt styrsystem till Östra sjukhuset i Göteborg. Se förfrågningsunderlag för komplett information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42990000 Diverse specialmaskiner, 44162000 Rörsystem, 44164200 Rörsystem, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen