Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgarantiavtal - Ortopedi 2021
Referensnummer: DNRGS200189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85111600 Ortopediska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att upphandla och teckna ramavtal för avrop av när Region Hallands egen kapacitet inte är tillräcklig för att kunna erbjuda tid inom Region Hallands tidsgränser för vårdgaranti.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121283 Ortopedisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen